fbpx
koha

Koha – Eesti veekogude aare.

Eesti veekogude sügavustes peitub kala, mis on kohalike kalastajate ja gurmaanide seas kõrgelt hinnatud oma unikaalsete omaduste poolest. See kala, tuntud oma erilise maitse ja toitaineterikkuse poolest, on koha. Kohakala eristub teistest kalaliikidest oma kiire kasvu, suuruse ja suurepärase maitseomadustega, muutes selle populaarseks valikuks nii püügiks kui ka köögis valmistamiseks. Elupaigaks on peamiselt suured, hästi […]

Koha – Eesti veekogude aare. Read More »

euroopa angerjas

Euroopa angerjas.

Euroopa angerjas (Anguilla anguilla): lummava elutsükliga veealune saladus. Euroopa angerjas, teadusliku nimetusega Anguilla anguilla, on Euroopa mageveekogude üks müstilisemaid olendeid. Selle liigi salapärane elutsükkel ja erakordne maitse on püüdnud inimkonna huvi juba sajandeid. Angerja imeline ränne . Euroopa angerja elutsükkel on üks suurimaid looduse imesid. Nende teekond algab Sargasso meres Atlandi ookeani lääneosas, kus toimub kudemine.

Euroopa angerjas. Read More »

marineeritud angerjas

Marineeritud angerjas Naari kalatalust.

Tutvustame teile Naari Kalatalu kroonijuveeli – marineeritud angerjat. Meie ettevõtte süda lööb perekondlike traditsioonide ja kvaliteetse toidu valmistamise rütmis, mille tulemusena sünnib iga  marineeritud angerja purk, mis meie koduköögist teie lauale jõuab. Avastage Naari Kalatalu marineeritud angerja saladus. Ajalooline tagasivaade viib meid hetkedesse, kus pereisa esmakordselt merel angerjapüüki katsetas. Need pärandatud tehnikad ja põhimõtted elavad

Marineeritud angerjas Naari kalatalust. Read More »

Kaluri küla.

Kaluri küla: meretuulte ja traditsioonide häll. Tere tulemast Kaluri Külla, kohta, kus meri ja ajalugu kohtuvad. See on lugu ühest erilisest paigast, kus meretuuled räägivad lugusid, ja kalurite igapäevane elu on sügavalt juurdunud nii traditsioonides kui ka looduse rütmides. Meri kui eluviis. Kaluri Küla elanike jaoks ei ole meri lihtsalt töökoht; see on nende eluviis.

Kaluri küla. Read More »

Kaluri naise elu.

Kaluri naine: merelainete vaikne kangelane. Tere tulemast meie blogisse! Täna jutustame teile loo, mis räägib mitte kaladest ega merest, vaid ühest erilisest inimesest, kes on mereäärse kogukonna südames – kaluri naisest. Elu mere ääres. Kaluri naine on palju enamat kui lihtsalt abikaasa. Ta on pere tugisammas, kelle päevad algavad enne koitu ja lõppevad pärast päikeseloojangut.

Kaluri naise elu. Read More »

Rannakalur

Rannakaluri päev Pärnu Lahes.

Pärnu rannakaluri päev. Tere tulemast meie blogisse! Tänases postituses räägime ühe Pärnu lahe rannakalur päevast, avades akna nende igapäevaelule, mis on täis merega suhtlemist, traditsioonide järgimist ja kohaliku kogukonna elu. Varajane äratus ja mereretk. Päev Pärnu lahe rannakaluri elus algab ammu enne päikesetõusu. Kui enamik meist veel magab, on kalur juba üleval, valmistudes päevaks merel.

Rannakaluri päev Pärnu Lahes. Read More »

Shopping Cart